Ga naar inhoud

Schiphol VIP centre

Afbeelding laden:

Project Schiphol VIP centre
Interieurontwerp Marcel Wanders studio
Meubelsupplier, projectmanagement en logistiek Lensvelt
Locatie Schiphol, Amsterdam
Fotografie VIP centre Amsterdam Airport Schiphol, ontwerp Marcel Wanders studio voor Schiphol, 2020 - 2021

Een reis door de Nederlandse geschiedenis, kunst en cultuur, met een eigentijdse twist: dat beschrijft het beste het nieuwe interieur van het VIP centre op Schiphol. Reizigers kunnen werken, spelen, eten en ontspannen in verschillende ruimtes, elk met een eigen karakter en stijl. Het herontwerp is het resultaat van een samenwerking tussen Marcel Wanders studio en Lensvelt, dat als distributeur voor het project fungeerde. Met verwijzingen naar 17e eeuwse ontdekkingsreizigers en hedendaagse meesters van Dutch Design is het interieur stevig geworteld in de oude en nieuwe beeldcultuur van Nederland, zegtcreatief directeur Gabriele Chiavevan Marcel Wanders studio: 'Hier krijgen gasten een laatste vleugje Nederlandse cultuur voordat ze vliegen. Meerdere ontwerpen dienen meerdere doelen. Er is een bar, een bibliotheek, een speelkamer voor gezinnen en ruimtes om te werken en te vergaderen.'

Duurzame toekomst

Omdat Lensvelt al jaren succesvol samenwerkt met Schiphol, was de samenwerking met Marcel Wanders studio een logische keuze. In een eerder, bekroond project leverde Lensvelt een nieuw, duurzaam zitsysteem voor de E24-pier van Schiphol. Het circulaire ontwerp paste goed in de ambities van Schiphol voor een duurzame toekomst. Lensvelt was ook betrokken bij het ontwerp van het VIP centre in 2008 en is in de loop der tijd preferred supplier van Schiphol geworden. Wielinga: 'Al het meubilair moet voldoen aan de strenge normen voor brandveiligheid en onze doelstellingen voor duurzaamheid. Alles wat gasten gebruiken, wordt veel, intensief en langdurig gebruikt.'

Net als in het vorige ontwerp dient het VIP centre weer als showcase voor Dutch Design. In het nieuwe interieur kunnen gasten plaatsnemen op een Maarten Baas barkruk, een van Lensvelt's eigen meubelontwerpen in dit project.
In het kader van hergebruik en duurzaamheid heeft het team van Marcel Wanders Studio ervoor gekozen om een aantal oudere meubelstukken te behouden. Daaronder een stoel van Studio Job en een kast van Piet Hein Eek. Ze waren niet alleen nog in zeer goede staat, maar zijn in de loop der tijd ook iconen geworden.

Afbeelding laden:

Een kleurrijke kamer met een papieren patchwork kast ontworpen door Studio Job voor Moooi.

Afbeelding laden:

Een vrolijke 'street' vloerlamp van Seletti schijnt over de bank.

Afbeelding laden:

The smoke Room

Afbeelding laden:

'Van de vloer tot het behang, de studio van Marcel Wanders heeft alles prachtig samen gevoegd'.

Back to top